Objednala jsem si plavky z Anglie a ušetřila 1.484 Kč

Objednala jsem si plavky z Anglie, ušetřila 1.484Kč

plavky kiniki Stejné plavky, stejná kvalita, stejná značka, jiná cena. Jak to? Zkrátka dnešní doba, internet a jeho neomezené možnosti. Rozhodla jsem se, že vás opět trochu popíchnu a ukážu vám na příkladu plavek, jak jsem ušetřila 1.484Kč tím, že jsem je objednala z Anglie. Nákupy nemají hranice a že si něco objednáte v zemi kde žijete neznamená, že je to nejvýhodnější.

Většina z vás si věci kupuje až když je potřebuje. To chápu, taky jsem to tak měla.  Pokud však začnete s pořizováním sezónních věcí trochu dříve, nakonec ušetříte spoustu času, energie i peněz. Třeba právě ta koupě plavek – pokud ji necháte na poslední chvíli, nezbyde vám než zajít do obchodu a koupit si plavky třeba za 2.000Kč. Pokud to uděláte s předstihem, můžete si je objednat třeba z Číny za 120Kč, jako jsem to udělala loni já. (ty samé plavky se prodávaly v ČR za 700Kč, ale o tom zas jindy)

Koupi nových šatů, plavek, slunečních brýlí a všelijakých doplňků vás ale nemusí zrujnovat. Proto jsem se rozhodla ukázat vám, jak jsem ušetřila 1.484Kč při nákupu luxusních plavek s velkým šátkem.

Tento článek jsem rozhodně nenapsala proto, abyste hned běželi na ty stránky a objednali si stejné plavky z Anglie, ale pro to, abyste si uvědomili, že pokud začnete jako já nakupovat odkudkoli, můžete ušetřit peníze a mít z toho skvělý pocit.

Hledejte, pátrejte

Často hledám zajímavé věci, které se dají koupit v cizině a u nás třeba ještě ani nejsou. Takhle jsem objevila i firmu, která vyrábí plavky, pareo šátky a další věci z materiálu, skrze který se můžete opalovat. (Je to firma KINIKI a jejím domovem je Anglie.)

Mívají tam často na plavky akci, většinou kolem 50% a v takové akci jsem plavky kupovala i já. Objednala jsem si horní i spodní díl plavek – dohromady za 1.091Kč, velký šátek(tzv. sarong) za 925Kč, za poštovné jsem zaplatila 224Kč(6liber). DPH ani CLO jsem neplatila, to se nákupů z EU netýká. (Pokud Vás zajímá, jak je to s platbou CLA a DPH, doporučuju vám přečíst si můj článek Kdy platíme CLO a DPH.) Ale zpět k mým plavkám.

Na kolik mě to tedy vyšlo…

Suma sumárum mě tato objednávka z Anglie stála 59,4liber tj. 2.243Kč. Pokud bych nepátrala na kolik mě vyjdou plavky v zahraničí a objednala bych si je v ČR, stály by mě plavky 1.980Kč, sarong 1.690Kč a poštovné 57Kč. Stejná objednávka v Čechách celkem tedy 3.727Kč. Tadááá – ušetřila jsem 1.484Kč. 

Po čem se určitě koukněte

Výše uvedené plavky nejsou jediné, které jsem si objednala ze zahraničí, mám také úžasné plavky z Číny, které jsem koupila loni za..tuším 120Kč a nadělaly spoustu parády. Kromě plavek mám také hodně letních šatiček, kraťasů, sukní a legín doslova za pár korun, ale o tom zas někdy příště:)

Pokud máte podobnou zkušenost, pokud potřebujete poradit, pokud jsem vám pomohla, napište mi. libu5ka@seznam.cz

Čím více si budeme pomáhat, tím lépe se budeme cítit:)

Žijeme v době internetu, pojďme z toho těžit!

http://www.kiniki.eu/

http://www.kiniki.com/

 

 

Libuška Štěpánková
Mou vášní je dnešní doba a možnosti, které se nám otevírají díky internetu. Možností je nekonečně mnoho. Já již například několik let nakupuju přes internet z celého světa. Za tu dobu se ze mě stal expert na bezpečné a levné nakupování přes internet. Naučím i vás, jak nakupovat z EBAYe, čínských obchodů, zemí EU, zkrátka z celého světa-snadno, levně a bezpečně. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře